Wybór odpowiedniego materaca to jedne z najważniejszych aspektów wpływających na jakość snu oraz ogólne samopoczucie. Na współczesnym rynku znajdziesz wiele różnych modeli, jednak czy są one w stanie faktycznie zaoferować komfortowe warunki? Na specjalną uwagę zasługuje SleepMed, czyli marka, która zyskała uznanie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, a także wysokiej jakości swoich produktów. Pewnie zastanawiasz się dlaczego. Oto 5 realnych korzyści, jakie wynikają z użytkowania materacy SleepMed.

Technologia Airforce zwiększająca obieg powietrza w materacu

5 korzyści wynikających z użytkowania materacy SleepMedNowoczesne podłoża od spania są tworzone w różny sposób – oczywiście wszystko zależy tutaj od producenta. Marka SleepMed zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest prawidłowy obieg powietrza wewnątrz materaca. Właśnie dlatego zarówno w nowoczesnej piance FlexiFoam, jak i w wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawowy materiał wypełnienia wszystkich modeli, zastosowano wyjątkową technologię Airforce. Schemat działania jest bardzo prosty – specjalna wielostrefowa technologia nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną przyczynia się do maksymalnego obiegu powietrza wewnątrz wypełnienia. A jaka jest tutaj korzyść dla Ciebie? Całość sprowadza się do tego, że ciepło i wilgoć, które gromadzą się podczas snu, są skutecznie odprowadzane do otwartych komór wewnątrz materaca. Dzięki naturalnym ruchom ciała użytkownika ciepłe powietrze jest wypychane na zewnątrz, a jego miejsce zajmuje świeże, chłodne powietrze. Dzięki technologii Airforce, materace SleepMed nie tylko zapewniają doskonałą wentylację, ale również podnoszą komfort snu na zupełnie nowy poziom – w końcu zapewnią Ci nie tylko higieniczne warunki do wypoczywania, ale także pełnią rolę w zapewnieniu odpowiedniego komfortu termicznego!

Pianka termoelastyczna zwiększająca komfort wypoczynku

Wszystkie dostępne materace SleepMed wykorzystują unikalne pianki termoelastycznej VitaRest® oraz Celsius-Waterlily®, które są kluczem do zapewnienia maksymalnego komfortu, a także wsparcia. Ich zaawansowana konstrukcja pozwala na reagowanie zarówno na ciepło, jak i nacisk użytkownika, co umożliwia niemal idealne dopasowanie do anatomicznych kształtów ciała. To nie tylko gwarantuje optymalne wsparcie całej sylwetki, ale również przynosi szereg innych korzyści zdrowotnych. Warto podkreślić, że zostały one zaprojektowane tak, aby łagodzić bóle pleców i karku z uwagi na jak najlepsze wsparcie. Nic zatem dziwnego, że właściwości tych pianek sprawiają, że materace SleepMed są szczególnie polecane osobom cierpiącym na bóle pleców, a także tym, którzy pragną zapobiegać problemom z kręgosłupem. Dodatkowo pianki te wyróżniają się właściwościami antyalergicznymi, co jest niezwykle istotne dla osób zmagających się z alergiami całorocznymi czy całorocznymi. Pianki VitaRest® i Celsius-Waterlily® wyróżniają się działaniem przeciwodleżynowym oraz właściwościami ortopedycznymi, co czyni je idealnym wyborem dla osób potrzebujących specjalistycznego wsparcia medycznego. Dzięki tym cechom, materace SleepMed nie tylko zapewniają komfort, ale również aktywnie wspierają zdrowie użytkowników. Wysoka jakość i wyjątkowe właściwości obu pianek zostały potwierdzone przez certyfikat „Oeko Tex”, który gwarantuje, że materiały te są bezpieczne nawet dla niemowląt i noworodków. Dodatkowo pianka Celsius-Waterlily® uzyskała prestiżową certyfikację Nordic Swan Ecolabel, co potwierdza jej zgodność z surowymi normami ekologicznymi i zdrowotnymi.

Regulacja twardości jako opcja gwarantująca najlepsze dopasowanie do użytkownika

Technologia Airforce to nie wszystko, co mogą Ci zaoferować unikalne materace SleepMed. Jak się okazuje, każdy model w swoim wnętrzu posiada ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, dzięki której możesz łatwo dostosować twardość materaca do swoich preferencji. Można powiedzieć, że poprzez proste przestawienie warstw pianki, zyskujesz możliwość wyboru aż 4 stopnie twardości! Jak to działa? Wystarczy ustawić warstwy pianki w odpowiedniej kolejności:

  • układ beżowa – zielona – biała oferuje średnią twardość materaca,
  • układ beżowa – biała – zielona zapewnia idealne podparcie dla osób cięższych oraz tych z problemami kręgosłupa,
  • układ zielona – biała – beżowa charakteryzuje się bardzo wysoką sprężystością,
  • układ biała – zielona – beżowa gwarantuje najtwardszą wersję, polecana osobom ciężkim.

Należy również podkreślić, że marka SleepMed chce dotrzeć od każdego użytkownika – nawet tego najbardziej wymagającego. Z uwagi na to, w ofercie znajdują się modele posiadające nie tylko ruchomą warstwę pianki termoelastycznej, ale również odpinany top. Dzięki temu możesz uzyskać dodatkowe dwa poziomy twardości, co w sumie daje aż 6 różnych stopni twardości!

Unikalne pokrowce gwarantujące komfortowy i antyalergiczny wypoczynek

Materac i pokrowiec to nieodłączny duet, a marka SleepMed doskonale rozumie, jak ważna jest jakość obu produktów. Z uwagi na to, podjęto próbę stworzenia unikalnego pokrowca, który zagwarantuje ci najwyższa jakość wypoczynku. Możesz tutaj znaleźć pokrowiec Merced z taśmą 3D – elegancki oraz niezwykle miękki, gdyż jego dzianina została nasączona specjalną apreturą zmiękczającą (hydrophilic softener). Co więcej – powierzchnia pokrowca posiada specjalne perforacje, które zapewniają delikatny efekt masażu, zwiększając komfort snu i umożliwiając pełen relaks. Drugą opcją jest równie stylowy pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Oferuje on nie tylko wygodę, ale również nieustanne uczucie czystości i świeżości dzięki nowoczesnej technologii Purotex®. Wykorzystując aktywne probiotyki, technologia ta skutecznie redukuje ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o 93,7%. Dzięki temu możesz cieszyć się zdrowym, świeżym i czystym środowiskiem do spania, co dodatkowo podnosi jakość Twojego wypoczynku.

Nie ma co ukrywać – materace SleepMed oferują wiele korzyści, które przekładają się na lepszą jakość snu i zdrowszy tryb życia. Wynika to z zastosowanych w nich zaawansowanych technologiach, które gwarantują m.in. ergonomię oraz właściwości antyalergiczne. Można zatem śmiało powiedzieć, że inwestując w materace SleepMed, inwestujesz w zdrowy sen w komfortowych warunkach!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.