Produkty SleepMed to głównej mierze wyroby medyczne, które są zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu i wsparcia ciała podczas snu. Status wyrobu medycznego osiągają również dzięki właściwościom hipoalergicznym czy ortopedycznym, stanowiąc idealne rozwiązanie dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Jednakże zastosowanie materacy SleepMed może być znacznie szersze i warto wiedzieć, że nie są one zalecane jedynie w przypadku faktycznych schorzeń czy dolegliwości bólowych. Są one doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą po prostu zadbać o zdrowie swojego wypoczynku.

Materace SleepMed jako forma profilaktyki

Choć naturalnie materace SleepMed wyróżniają się na rynku swoją konstrukcją, wykorzystanymi materiałami i technologiami, co czyni je właśnie wyrobami medycznymi, to jednak nie są one zarezerwowane wyłącznie dla osób z problemami zdrowotnymi. Zresztą pomyślmy, co takiego złego mogłoby się niby stać po wypoczynku na materacu SleepMed, gdy nie posiadamy żadnych dolegliwości zdrowotnych? Praktycznie nic się nie stanie, a jedynie co możemy sobie zapewnić, to lepszej jakości sen w wygodnych i czystych warunkach. Dlatego też produkty SleepMed mogą być stosowane jako środek profilaktyczny, pomagający zapobiegać przyszłym problemom zdrowotnym. Przede wszystkim warto tutaj zwrócić uwagę na konstrukcję i zastosowane materiały, które pozwalają zachować stabilność sylwetki i prawidłową postawę ciała. Nieraz w swoim życiu mogliśmy zresztą zauważyć, że wypoczywając poza domem, materac nie był dla nas odpowiednio dobrany, a w rezultacie rano zmagaliśmy się z dolegliwościami bólowymi pleców. Produkty SleepMed pomagają unikać tego typu sytuacji, ponieważ doskonale dopasowują się do potrzeb użytkownika i jego naturalnych kształtów. Jest to możliwe za sprawą zastosowania m.in. pianki termoelastycznej. To materiał, który pod wpływem ciepła i ciężaru użytkownika staje się bardziej plastyczny, a tym samym dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała. Innym rozwiązaniem są z kolei sprężyny kieszeniowe wyróżniające się elastycznością punktową – oznacza ona, że materac wspiera sylwetkę “punktowo”, zapewniając odpowiednie podparcie dla poszczególnych części ciała. Nabywając więc materac SleepMed o statusie wyrobu medycznego, możemy przede wszystkim uniknąć schorzeń kręgosłupa.

Czy wyroby medyczne są tylko zalecane osobom z problemami zdrowotnymi?

Produkty SleepMed dla zwiększonego komfortu

Produkty SleepMed cieszą się dużym zainteresowaniem również ze względu na gwarancję prawdziwej wygody w czasie snu. Wyroby medyczne mogą być zatem lepszym rozwiązaniem dla tych, u których tradycyjne modele nie są w stanie zapewnić optymalnego komfortu. Innowacyjne materiały, takie jak pianki elastyczne i surowce naturalne, dostarczają lepszego wsparcia ciała, a tym samym dbają o to, aby użytkownik odczuwał dostateczną wygodę. Doskonałym przykładem jest tutaj chociażby model SleepMed Premium. Jest to materac piankowy, który świetnie dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała, zachowując się niczym druga skóra i przynosząc przyjemne otulenie w czasie snu. Na kwestię wygody składają się także strefy komfortu – każda z nich cechuje się innym stopniem twardości, aby poszczególne części ciała były odpowiednio wsparte. Co więcej, model SleepMed Premium oferuje również delikatny masaż w czasie snu, który jest zasługą specjalnego designu. Dzięki temu użytkownik odczuwa jeszcze większy komfort, a odpoczynek staje się przyjemniejszy.

Materace o właściwościach hipoalergicznych

Kolejnym atutem materacy SleepMed o statusie wyrobu medycznego są właściwości hipoalergiczne. Oznacza to, że są one odporne na wszelkiego rodzaju alergeny, gdyż cechują się świetną przepustowością powietrza. Materace posiadają zdolność do samodzielnej wentylacji, dzięki czemu skutecznie odprowadzają wilgoć i zapobiegają magazynowaniu się zanieczyszczeń we wnętrzu produktu. Tym samym więc alergeny nie mają okazji do rozwoju, co jest szczególnie istotne dla alergików w okresie największych pyleń. Dodatkowo materace SleepMed są wolne od sztucznych związków chemicznych, które także mogłyby zakłócać zdrowy sen. Na ich miejsce zostały zastosowane naturalne oleje: sojowy oraz rycynowy. Ich obecność zwiększa higienę wypoczynku, ponieważ cieszą się działaniem antybakteryjnym i ponownie usprawniają obieg powietrza w wypełnieniu materaca. Tego typu rozwiązania możemy znaleźć przede wszystkim w materacach z kolekcji Natura, np. SleepMed Natura Plus. Jest to produkt, który posiada także zdejmowany pokrowiec lniany. Len doskonale odprowadza wilgoć oraz odznacza się wysokimi walorami higienicznymi. Poza tym pokrowiec można śmiało wyprać w pralce, co również zwiększa higienę snu. Powinniśmy natomiast pamiętać o tym, że zachowanie czystych warunków wypoczynku to obowiązek każdego z nas, nie tylko osób z problemami zdrowotnymi czy alergiami. Dlatego też wyposażenie w materace SleepMed może ułatwić utrzymanie czystości w sypialni, aby następnie cieszyć się wysokiej jakości snem i dobrym samopoczuciem.

Kto może korzystać z wyrobów medycznych SleepMed?

Prawda jest więc taka, że każdy, kto pragnie zadbać o jakość swojego wypoczynku, może korzystać z wyrobów medycznych SleepMed. Choć oczywiście są one zalecane osobom o schorzeniach kręgosłupa czy wadach postawy, to jednocześnie doskonale sprawdzą się u zdrowych użytkowników, którzy chcą inwestować w swoje dobre samopoczucie. Przykładowo materace SleepMed mogą być świetnym wyborem dla par, które cenią sobie dostatecznie dużą przestrzeń wypoczynkową i nie lubią wypoczywać we wspólnych objęciach. Odpowiednio dobrane podłoże do snu gwarantuje wtenczas redukcję ruchów partnera, dzięki czemu drugi użytkownik nie jest nawet w stanie odczuć jego obecności. Produkty SleepMed to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą zdecydować się na konkretną twardość podłoża. Mogą one wtenczas regulować twardość za pomocą ruchomych warstw wypełnienia materaca – zmieniając kolejność ich ułożenia, jesteśmy w stanie zwiększyć lub zmniejszyć miękkość powierzchni wypoczynkowej. Wówczas warto przetestować kilka rozwiązań, aby przekonać się, które z nich najlepiej spełnia nasze potrzeby. Powinniśmy bowiem pamiętać, że właściwa twardość materaca to klucz do zachowania zdrowego snu!

Okazuje się więc, że wyroby medyczne SleepMed mogą być użytkowane zarówno przez osoby z problemami zdrowotnymi, jak i zwykłych użytkowników. Jeśli pragniemy pogłębić swój wypoczynek lub dotychczasowy materac nie był dla nas dostatecznie wygodny, materac SleepMed powinien rozwiązać nasz problem. Dzięki licznym pozytywnym właściwościom i technologiom możemy cieszyć się komfortowym snem w czystych warunkach pozbawionych alergenów, wilgoci czy zanieczyszczeń.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Premium, Natura Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.