Zakupując nowy materac do swojej sypialni, musimy zazwyczaj zdecydować się na konkretny stopień twardości odpowiadający naszym potrzebom. W przeciwnym razie nasz wypoczynek nie będzie wygodny, a nam trudno będzie znaleźć komfortową pozycję snu. W efekcie sen ten straci na jakości, a rano mogą nam nawet towarzyszyć dokuczliwe dolegliwości bólowe. Tego typu negatywne scenariusze nie są jednak możliwe w przypadku zakupu materacy SleepMed. Dlaczego? Ponieważ posiadają one regulowaną twardość, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować podłoże do osobistych wymagań i preferencji.

Materace SleepMed z możliwością regulacji twardości

Możliwość regulacji twardości to to, co zdecydowanie wyróżnia materace SleepMed na rynku. Jest to innowacyjna technologia, która w znaczącym stopniu może przełożyć się na wyższą jakość naszego wypoczynku bez konieczności zmiany materaca w przypadku zmian naszych potrzeb. Materac SleepMed z regulowaną twardością są więc inwestycją na lata, niezależnie od aktualnych wymagań użytkownika. Ich budowa jest zaprojektowana w ten sposób, abyśmy mogli dostosować poziom wsparcia do swoich indywidualnych potrzeb. Dlatego też jest to rozwiązanie zarówno dla cięższych użytkowników, którzy potrzebują dużej twardości, jak i dla osób o szczupłej sylwetce, którym z pewnością zależy na bardziej miękkiej powierzchni. Materace SleepMed z regulacją twardości są produktami pozwalającymi na osiągnięcie naprawdę wygodnego wypoczynku. W żadnym wypadku nie będą one nietrafionym zakupem, gdyż dostosowują się do naszych osobistych potrzeb i preferencji.

Regulacja twardości w materacach SleepMed

Na czym polega regulacja twardości w produktach SleepMed?

Na czym jednak dokładnie polega regulacja twardości w materacach SleepMed? Przede wszystkim należy wiedzieć, że budowa materaca składa się z ruchomych warstw pianek, a w przypadku modeli hybrydowych dodatkowo warstwy sprężyn kieszeniowych. Są one ruchome właśnie z tego względu, aby możliwym było ich przemieszczanie względem kolejności ułożenia warstw w materacu. Każdy z komponentów cechuje się bowiem innym stopniem twardości, a więc zmieniając sekwencję warstw, możemy zwiększyć lub zmniejszyć twardość swojego podłoża do snu. Poza tym wiele modeli SleepMed wystarczy też obrócić na drugą stronę, aby szybko zmienić twardość powierzchni wypoczynkowej. Takie działanie jest jednak nie tylko zalecane w przypadku dostosowania do osobistych potrzeb, ale również w celu przedłużenia żywotności materaca. Wówczas nacisk na podłoże jest rozłożony równomiernie, a w ten sposób unikamy ewentualnych odkształceń.

Dużą rolę niewątpliwie odgrywa tutaj także zdejmowany pokrowiec. Koniec końców gdyby nie on, nie moglibyśmy swobodnie zmieniać sekwencji warstw w wypełnieniu materaca. Ponadto niektóre modele SleepMed posiadają także odpinany top, który również służy regulacji twardości powierzchni wypoczynkowej. Co więcej, może on być też stosowany jako oddzielny materac nawierzchniowy, a więc jeśli czujemy taką potrzebę, możemy go całkowicie usunąć z wypełnienia materaca. Wtenczas doskonale sprawdzi się np. na niewygodnej kanapie czy wersalce. Odpinany top jest obecny m.in. w modelu SleepMed Hybrid Comfort Plus. To materac, który może zapewnić aż 6 różnych stopni twardości. Jego top można wyjąć z wypełnienia materaca lub przypiąć na jego drugą stronę. Poza tym posiada on także ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest. Jest to materiał, który dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała na skutek kontaktu z ciepłem i ciężarem użytkownika. Wówczas pianka staje się bardziej plastyczna i może dopasować się do naszych indywidualnych krzywizn. Jeśli jednak chcemy uniknąć zjawiska nadmiernego zapadania się ciała w podłożu, możemy warstwę pianki termoelastycznej umieścić nieco głębiej.

Jaką twardość zapewniają poszczególne sekwencje?

Chcąc zwiększyć lub zmniejszyć twardość materaca SleepMed, warto byłoby w ogóle wiedzieć, jakie stopnie twardości zapewniają poszczególne sekwencje warstw w wypełnieniu. Wszystko to jednak zależy od konkretnego modelu materaca SleepMed. Produkty z kolekcji Standard proponują inne rozwiązania dla zwiększenia naszej wygody wypoczynku niż te z kolekcji Hybrid. Przykładowo materac SleepMed Supreme oferuje 4 stopnie twardości możliwe do uzyskania dzięki przełożeniu warstwy pianki termoelastycznej. Jeśli będzie ona położona na wysokoelastyczną piankę zieloną, otrzymamy optymalne dopasowanie do kształtów naszego ciała oraz uczucie delikatnego kołysania. Z kolei jej umiejscowienie na piance białej zapewnia większe wsparcie punktowe w czasie snu, To rozwiązanie, które jest szczególnie dedykowane osobom cięższym i z dolegliwościami kręgosłupa. Natomiast położenie na samej górze zielonej pianki wysokoelastycznej, a następnie pianki białej gwarantuje doskonałą sprężystość i wysoki komfort wypoczynku. Największą twardość podłoża zapewnia zaś sekwencja biała-zielona-beżowa. Wtenczas na samej górze powinna znaleźć się pianka wysokoelastyczna – taki układ to najwyższy możliwy poziom wsparcia punktowego.

Jakie z kolei stopnie twardości możemy osiągnąć w przypadku materacy z kolekcji Hybrid? Tutaj poszczególne sekwencje ułożenia warstw są dość podobne, dlatego też nie występują większe zmiany. Jednakże materace Hybrid Plus proponują już aż 6 stopni twardości, która jest uzależniona także od wykorzystania odpinanego topu. Przykładowo jego brak przekłada sie na podwyższoną twardość materaca o lepszej elastyczności. Natomiast umiejscowienie topu na samej górze w połączeniu z zieloną pianką wysokoelastyczną zapewnia optymalną twardość i dostosowanie do naturalnych krzywizn ciała.

Twardość uzależniona od maty kokosowej

To jednak jeszcze nie wszystko, co są w stanie zaoferować produkty SleepMed w celu regulacji twardości podłoża do snu! Jeśli okazuje się, że żadna z sekwencji nie zapewnia nam dostatecznego komfortu i oczekiwanej twardości, możemy sięgnąć po matę kokosową. Stanowi ona osobny produkt i dodatkową warstwę materaca, która zwiększa twardość powierzchni wypoczynkowej. Jest to trwały komponent gwarantujący większą stabilność sylwetki w czasie snu. Matę kokosową możemy umieścić zarówno na samej górze wypełnienia, jeśli zależy nam na maksymalnej twardości, jak i nieco niżej w przypadku potrzeby niedużej zmiany.

Materace SleepMed z regulacją twardości stanowią więc prawdziwie innowacyjne rozwiązanie dla lepszej jakości naszego wypoczynku. To produkty, które umożliwiają nam dostosowanie podłoża pod własne potrzeby. Dzięki ruchomym warstwom pianek, odpinanemu pokrowcowi czy topowi jesteśmy w stanie dobrać dla siebie optymalny stopień twardości. Inwestując więc w materac SleepMed, inwestujemy także we własne zdrowie i dobre samopoczucie.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Comfort Plus, Supreme są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.