Poduszka z pianki – dla kogo nada się najlepiej? Jest to kategoria bez dwóch zdań szeroka, która posiada szereg produktów, dzięki czemu niemal każdy znajdzie idealną dla siebie. Dzisiaj więcej o tym!

Poduszki piankowe

Jak zostało już wspomniane, poduszki piankowe to kategoria bardzo szeroka. Znaleźć możemy tutaj modele w klasycznym kształcie, z których większość z nas korzysta. Dzięki temu, że dostępne są w różnych rozmiarach, idealnie dobierzemy model zarówno dla dorosłych, lecz też do łóżka naszego przedszkolaka czy  nastolatka. Jednak pod uwagę warto jest też zwrócić na poduszki bardziej specjalistyczne, które posiadają charakterystyczny kształt. Świetnie sprawdzą się dla osób, które borykają się z różnego rodzaju problemami na tle zdrowotnym – oczywiście po konsultacji z lekarzem specjalistą. Jednak nie tylko. Część wyrobów nada się dla każdego z nas, chociażby świetnie neutralizują dolegliwości bólowe w okolicach szyi i karku, w związku z czym koniecznie warto jest rozważyć jej zakup.

Rodzaje pianek w poduszkach

Dla kogo polecana jest poduszka z pianki?Jakie pianki znajdziemy w  poduszkach? Koniecznie  należy zwrócić uwagę na produkty z pianką termoelastyczną. Tego typu wyroby oczywiście świetnie podtrzymują głowę, odcinek szyjny kręgosłupa, a także pomagają rozluźnić się spiętym mięśniom. Ważnym jest fakt, że wypełnienie reaguje na temperaturę naszego ciała, w związku z czym w sposób indywidualny dostosowuje się do jego krzywizn, przez co jeszcze lepiej je podpiera. Warto jest wspomnieć, że wspomniane wypełnienie posiada odpowiednią strukturę, które umożliwia przepływ powietrza, co uniemożliwia rozwój grzybów i pleśni we wnętrzu produktu, a co za tym idzie dba o higienę w naszych łóżkach. Warto też zwrócić uwagę na modele z pianką lateksową, która gwarantuje świetnie podparcie i jednocześnie w prawidłowy sposób rozkłada ciężar na całej powierzchni poduszki.

Jaki produkt wybrać?

Oczywiście ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to, jaki wyrób dla kogo sprawdzi się najlepiej. Wszystko zależne jest od naszych indywidualnych potrzeb. Wybierajmy tylko wyroby najwyższej jakości, co do których właściwości mamy pewność, że będą nam służyć przez długi czas. Pod uwagę weźmy chociażby taki model o ergonomicznym kształcie, dopasowanym właśnie do krzywizn odcinka szyjnego naszego kręgosłupa. Co istotne, wskazany wyrób zaliczany jest do grona antyalergicznych, dzięki czemu idealnie nada się dla tych wrażliwych na wszelkie alergeny. Podkreślmy jednak, że powinniśmy zaopatrzyć się również w inne akcesoria: dobrze nada się też stelaż z regulacją, gdzie sami decydujemy o tym, jak nachylony jest podnóżek czy zagłówek, lecz również kołdra ciepła – w sam raz dla każdego zmarzlucha!

Dobra poduszka nie tylko zagwarantuje nam spokojnie przespaną noc, lecz również zapobiegać będzie dolegliwościom bólowym, które mogą pojawić się po wstaniu z łóżka.