Dobre środowisko snu może znacząco wpłynąć na efektywność wypoczynku, dzięki czemu będziesz w stanie lepiej funkcjonować w ciągu dnia. Oznacza to, że jedną z ważniejszych decyzji jest wybór odpowiedniego podłoża do spania – w końcu to na nim spędzasz całą noc. Dodatkowo coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne i zdrowotne aspekty produktów, które wybierają do swojego domu. Materace naturalne cieszą się rosnącą popularnością dzięki swojej przyjazności dla środowiska oraz korzystnemu wpływowi na zdrowie. A co warto o nich wiedzieć oraz czym wyróżniają się modele SleepMed?

Materace SleepMed z kolekcji Natura – jakie właściwości posiadają?

Jak unikać toksycznych substancji w materacach naturalnych?Nie ma co ukrywać – materace naturalne z kolekcji SleepMed Natura to rozwiązania, które zostały dopracowane w każdym calu. Idealnie sprawdzą się w sypialni każdego w tym miłośników ekologicznych rozwiązań. Oba modele, czyli SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus SleepMed Natura Hybrid Plus są biodegradowalne i nadają się do recyklingu. Dodatkowo posiadają pokrowiec wykonany z lnianej dzianiny, który w swoim składzie ma 51% poliester, 34% wiskoza i 15% len. Posiada wyjątkowe właściwości pozwalające na zrelaksowanie oraz rozluźnienie mięśni. DOdatkowo, z uwagi na len, jest w stanie absorbować wilgoć, co znacząco ułatwia zapewnienie optymalnego komfortu termicznego. Oczywiście, jak każdy pokrowiec SleepMed, posiada zamek. Umożliwia to łatwe ściągnięcie, a następnie wypranie w domowych warunkach w temperaturze do 30°C. A jak wygląda wnętrze produktów z kolekcji Natura? Materac SleepMed Natura Plus w porównaniu do materaca SleepMed Natura Hybrid Plus nie posiada wkładu ze sprężyn kieszeniowych typu Multi. Natomiast oba modele wykorzystują trzy pianki naturalne – wysokoelastyczną piankę NATURALIS®, wysokoelastyczną piankę HR Bio i termoelastyczną piankę Visco Bio. A czym one się wyróżniają?

Czym wyróżniają się pianki naturalne stosowane w materacach SleepMed?

Podstawą obu modeli są unikalne pianki naturalne. Ich obecność znacząco wpływa na jakość wypoczynku, a to wszystko z uwagi na wykorzystanie naturalnych składników. A zatem, czym wyróżniają się poszczególne pianki?

Pianka wysokoelastyczna NATURALIS®

Pianka NATURALIS® charakteryzuje się wysoką elastycznością, zdolnością do redukcji nacisku punktowego oraz zapobieganiem nadmiernemu zapadaniu się ciała podczas snu. Te właściwości sprawiają, że oferuje wyjątkowy komfort, wspierając prawidłowe ułożenie ciała. Jej najważniejszą cechą jest zastąpienie syntetycznych związków chemicznych naturalnym olejem rycynowym. Stanowi on naturalny składnik, który znacząco poprawia wentylację materaca, zapewniając swobodny przepływ powietrza i tym samym utrzymując optymalną temperaturę podczas snu. Dodatkowo nadaje piance właściwości hipoalergiczne. Olej rycynowy oferuje również szereg innych korzyści. Jego silne działanie przeciwbakteryjne pomaga utrzymać materac wolny od bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów, co dodatkowo przyczynia się do zdrowego środowiska snu. Ponadto olej rycynowy posiada właściwości przeciwbólowe i rozluźniające, co może pomóc w łagodzeniu bólów mięśniowych oraz redukcji napięcia mięśniowego, umożliwiając pełniejszy i bardziej relaksujący odpoczynek.

Pianka wysokoelastyczna HR BIO

Pianka wysokoelastyczna HR BIO to innowacyjny materiał, który wyróżnia się wyjątkową sprężystością oraz zdolnością do doskonałego dopasowywania się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Dzięki swojej unikalnej strukturze zapewnia optymalne wsparcie dla kręgosłupa. Przekłada się to równie na zmniejszenie napięcia mięśniowego i zapobieganie bólom pleców oraz karku. W procesie produkcji pianki HR BIO syntetyczne związki chemiczne zostały zastąpione naturalnym olejem sojowym. Olej sojowy jest nie tylko ekologicznym rozwiązaniem, ale także posiada właściwości hipoalergiczne. Dodatkowo pianka ta jest bezwonna, co podnosi komfort użytkowania i sprawia, że jest przyjazna dla osób wrażliwych na zapachy.

Pianka termoelastyczna Visco Bio

Pianka termoelastyczna Visco BIO w niesamowity sposób reaguje na temperaturę, a także ciężar ciała, przez co idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa i nie tylko. Prowadzi to do głębokiej regeneracji mięśni czy właściwego wsparcia pleców, a w konsekwencji – do znaczącej poprawy jakości snu. Wyróżnia się również swoją konstrukcją, która obejmuje 7 stref o różnym poziomie twardości. Takie zróżnicowanie pozwala na optymalne wsparcie poszczególnych partii ciała, co sprzyja prawidłowemu ułożeniu kręgosłupa i zapobiega bólom pleców oraz karku. Dzięki temu pianka Visco BIO jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają komfortu i wsparcia w jednym produkcie. Warto podkreślić, że w produkcji pianki Visco BIO zastosowano naturalne składniki zamiast syntetycznych związków chemicznych. Kluczowym jest tutaj olej rycynowy, który nadaje piance wyjątkowych właściwości. Jest on znany ze swoich licznych korzyści, w tym antybakteryjnych i hipoalergicznych, co czyni piankę Visco BIO idealnym wyborem dla osób z wrażliwą skórą i alergików.

Czym jeszcze wyróżniają się materace SleepMed?

Oczywiście materac SleepMed to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale przede wszystkim gwarancja zdrowego snu. Wynika to z zastosowanych tutaj technologii, które w korzystny sposób na niego wpływają. Warto zatem wiedzieć, że oprócz naturalnych pianek, wyrównają się one:

  • 7 strefami komfortu – podłoże zostało podzielone na 7 różnych stref twardości, a każda wykazuje inny stopień twardości, przez co lepiej wspiera biodra czy ramiona,
  • technologią Airforce – maksymalizuje ona przepływ powietrza w podłożu, przez co znacząco podnosi higienę i komfort snu,
  • właściwościami antyalergicznymi – wynikają one z wykorzystanych materiałów naturalnych składników oraz zastosowania technologii Airforce,
  • właściwościami ortopedycznymi – dzięki wykorzystaniu pianki Visco Bio materac zapobiega powstawaniu oraz pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa, łagodzi bóle pleców oraz karku, a także umożliwia swobodny przepływ krwi,
  • 4 stopniami twardości – rozwiązanie ot oferuje możliwość dopasowania twardości do swoich aktualnych potrzeb.

Unikanie toksycznych substancji w materacach naturalnych jest kluczowe dla zapewnienia zdrowego i bezpiecznego środowiska do snu. Wybierając materac, zwracaj uwagę na certyfikaty potwierdzające brak szkodliwych chemikaliów. W tym przypadku bez dwóch zdań produkty od SleepMed będą świetną opcją, a zwłaszcza modele z kolekcji Natura!

wyrób medycznyMaterace SleepMed Natura Plus i SleepMed Natura Hybrid Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.