Wspólny sen to coś, co zbliża partnerów i daje poczucie bezpieczeństwa. Ma jednak również swoje ciemne strony – nocny wypoczynek na jednym materacu nie zawsze jest udany. Wynika to z odmiennych preferencji oraz z różnej wagi i wzrostu. Pojawia się więc pytanie: jaki materac dla pary wybrać, aby wygodnie wypoczywać?

Cechy idealnego materaca dla pary

Poszukując idealnego materaca dla pary warto w pierwszej kolejności zawęzić poszukiwania jedynie do tych modeli, które są dostępne w preferowanym rozmiarze. Szerokość odpowiedniego podłoża nie powinna być mniejsza niż 140 cm, ponieważ połowa, czyli 70 cm na jedną osobę to absolutne minimum, które jest w stanie zapewnić komfort na odpowiednim poziomie. Optymalnym rozwiązaniem bardzo często okazuje się jednak nieco większa propozycja, a mianowicie łóżko z materacem 160×200. Kolejnym aspektem branym pod uwagę powinna być waga. W większości przypadków zwraca się uwagę przede wszystkim na masę ciała osoby cięższej, ponieważ zbyt duża miękkość może mieć znacznie gorsze skutki niż odrobinę za duża twardość. Najważniejszą kwestią jest jednak elastyczność punktowa – ruchy muszą być możliwie jak najbardziej stłumione, ponieważ odczuwalna zmiana pozycji partnera może mieć bardzo negatywny wpływ na komfort snu.

Materac lateksowy – świetny wybór dla dwojga

Jaki materac dla pary wybrać?Szukając kompromisu i wygody niezależnie od masy ciała, warto zwrócić uwagę na materac lateksowy. Pianka tego typu jest niezwykle wytrzymała i sprężysta, dlatego daje ponadprzeciętny komfort użytkowania, a jednocześnie kręgosłupy użytkowników są prawidłowo podparte. Materac z takim wypełnieniem jest bardzo odporny na długi proces użytkowania, a jego kształt i cechy nie zmieniają się w czasie. Pianka lateksowa bezkonkurencyjnie tłumi wszelkie drgania i dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika jedynie w miejscu nacisku. Zmiana pozycji partnera w nocy jest dzięki temu niemal nieodczuwalna, a ciało lżejszej osoby nie zapada się. Ogromną zaletą wyrobów tego typu są również ich właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, które sprawiają, że wyroby są w pełni bezpieczne dla alergików i małych dzieci.

Jak dbać o materac, by cieszyć się nim jak najdłużej?

Pielęgnacja materaca jest kluczowa, jeśli użytkownicy chcą się cieszyć jego niezmienionymi właściwościami przez długie lata. Jak można się domyślać, regularna zmiana pościeli nie wystarczy. Szalenie istotnym nawykiem, który warto sobie wypracować, jest regularne pranie pokrowca. Należy to robić minimum 2 razy w roku. W dzisiejszych czasach nie jest to żaden problem – producenci stawiają na funkcjonalność, dlatego zdejmowanie pokrowca jest bardzo łatwe, a tkanina, z których je wykonano nadaje się do prania w warunkach domowych. Warto pamiętać również o tym, aby wietrzyć cały materac – wystarczy raz na jakiś czas zdjąć z łóżka wszystkie elementy wyposażenia sypialni i pozostawić podłoże odsłonięte na kilka godzin.

Podczas urządzania ergonomicznej sypialni istotny jest również dobór akcesoriów sypialnianych. Dla niektórych niezbędna okaże się poduszka do spania na plecach, a dla innych w pełni lniana pościel. Najważniejsze jest, aby zainwestować w te rzeczy i cieszyć się efektywnym snem.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/