Urządzając sypialnię, stawiamy nie tylko na wybór dodatków czy kolorów, ale także mebli. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia tego pomieszczenia jest łóżko. Na współczesnym rynku znajdziemy liczne warianty, w tym stworzone z metalu, drewna lub tapicerowane. Czym wyróżniają się łóżka drewniane oraz jak wpływają na jakość naszego wypoczynku? 

Czy łóżko drewniane to dobry wybór? 

Nie da się zaprzeczyć, wybór łóżka stworzonego z drewna nadaje sypialni przytulnego i domowego charakteru. Jednak, oprócz tego, wyróżnia się licznymi zaletami! Przede wszystkim są solidne i łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu gwarantujemy sobie higieniczne warunki do spania – wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną ściereczką. Dzięki temu są dobrym rozwiązaniem dla alergików oraz osób mających problemy z oddychaniem w nocy. Inną kwestią jest ich uniwersalny charakter, gdyż drewno może wpasować się w każdą aranżację. Niestety, tego typu łóżko nie jest bez wad, a wśród nich wyróżnić możemy twarde wykończenie, brak amortyzacji uderzeń oraz zwiększoną możliwość urazów. Właśnie z uwagi na to, nie są zalecane osobom starszym oraz dzieciom.

Łóżka drewniane – rodzaje

 Łóżko drewniane - dlaczego warto w nie zainwestować?Wybór każdego elementu do sypialni uzależniony jest od osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. Jednak czy zdajemy sobie sprawę z tego, że na współczesnym rynku łóżko drewniane jest dostępne w różnych wariantach, z uwagi na rodzaj drewna. Wśród często wykorzystywanych materiałów znaleziono:

  • drewno dębowe – trwałe, ciężkie i twarde. Uznaje się je za jedno z najbardziej tradycyjnych rozwiązań, które wkomponuje się w każdą aranżację,
  • drewno bukowe – bardzo wytrzymałe, podatne na obróbkę, dzięki czemu jest dostępne w pięknych wariantach,
  • drewno olchowe – lekkie, plastyczne o przyjemnym kolorze i nadającym sypialni przyjemnego charakteru,
  • drewno sosnowe – odporne na osadzanie się kurzu, uniwersalne i niedrogie.

Komfort snu a łóżko drewniane

Chcąc zadbać o komfort naszego snu, warto wyposażyć swoje łóżko w dwa elementy. Pierwszym z nich jest odpowiednie podłoże do spania takie jak, np. materac sprężynowy 120×200. Każdy model dostępny na rynku jest inny, zarówno pod względem wypełnienia, budowy, cech, jak i rozmiaru, zatem pamiętajmy, aby wybierając je, uwzględnić osobiste preferencje. Drugim, ale równie ważnym elementem jest poduszka z pianki, pierza czy włókna syntetycznego. Podobnie jak w przypadku materaca, różnią się one rodzajem wypełnienia czy rozmiarem. Każdy z tych elementów w korzystny sposób wpływa na jakość i długość naszego snu, a także znacząco poprawia komfort wypoczynku.

Łóżko drewniane to niewątpliwie dobre rozwiązanie do sypialni osób dorosłych. Znacznie ociepla wnętrze oraz świetnie wkomponowuje się w różnego rodzaju aranżacje. Jednak nie zapominajmy o jego odpowiednim wyposażeniu, takim jak poduszka i materac!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/