Stworzenie unikalnej sypialni, w której będziemy mogli się prawidłowo wyspać, wymaga odpowiedniego dopasowania kolorów, mebli i dodatków. Jednak czy to wystarczy? Jak się okazuje – nie bardzo, gdyż wszystko zależy od właściwie skomponowanego łóżka. Zatem, w jaki sposób zadbać o jakość i efektywność swojego wypoczynku? 

Co wpływa na jakość snu? 

Sen to podstawowa potrzeba fizjologiczna, na którą poświęcamy aż ⅓ swojego życia. Długość wypoczynku zależy od wieku oraz osobistych potrzeb, jednak warto zaznaczyć, że na jego jakość wpływa wiele czynników. Wśród nich wyróżnić można:

  • spożywanie lekkostrawnej kolacji na 3 godziny przed pójściem spać,
  • prowadzenie zdrowego stylu życia,
  • unikanie drzemek w ciągu dnia.

Istnieje również jeden, najważniejszy czynnik, a mianowicie komfortowe łóżko, które składa się przede wszystkim z dopasowanego do potrzeb użytkownika materaca. Warto tutaj postawić na sprawdzone modele np. materace SleepMed.

Zdrowy sen a materace SleepMed

Komfortowe łóżko - postaw na poduszki i materace SleepMedMaterac stanowi specjalnie stworzoną konstrukcję, która umożliwia nam spokojny wypoczynek przez całą noc. Składa się na to kilka czynników, w tym unikalne wypełnienie, które stanowić może pianka lub połączenie pianki i sprężyny. Dodatkowo, materace SleepMed wyróżniają się licznymi cechami i właściwościami, do których zaliczyć można:

  • wysoki stopień wentylacji wspomagany przez technologię Airforce,
  • prozdrowotny wpływ na kręgosłup, potwierdzony przez uzyskanie statusu wyrobu medycznego,
  • antyalergiczność wynikającą z zastosowanych materiałów.

Dzięki temu korzystnie wpływają na jakość oraz długość zdrowego snu, umywając regenerację całego ciała.

Poduszka – niezastąpiony element wyposażenia łóżka? 

Materace SleepMed to ważny, ale nie jedyny element wyposażenia łóżka. Równie dużą rolę odgrywa tutaj poduszka, która odpowiada przede wszystkim za prawidłowe wsparcie kręgosłupa w odcinku szyjnym, a także stabilizowanie głowy i barków. Warto o niej pamiętać, gdyż jej brak lub nieprawidłowe dopasowanie często wiąże się z porannymi dolegliwościami bólowymi ze strony karku, lub głowy. Poduszki dostępne w ofercie SleepMed mają ergonomiczny kształt, a w jej wnętrzu znajdziemy nowoczesną piankę, która ułatwia dopasowanie się do anatomicznych kształtów użytkownika. Co więcej, odznaczają się one:

  • antyalergicznością,
  • wysokim stopniem cyrkulacji powietrza,
  • dopasowaniem do pozycji, w której użytkownik śpi.

Materace SleepMed są gwarancją zdrowego i efektywnego wypoczynku, gdyż wyróżniają się unikalną budową oraz właściwościami. Dzięki temu jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia, a także cieszyć się dobrym samopoczuciem.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/