Materac, który będzie pasował do Twojego łóżka? Dzisiaj spróbujemy znaleźć idealny model, który będzie w stanie sprostać naszym potrzebom. Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać?

Jak znaleźć model, który będzie w stanie zapewnić nam zdrowy i komfortowy sen przez całą noc? Pod uwagę należy brać rzeczywiście wiele kwestii. Pierwszą, naszym zdaniem jedną z istotniejszych, jest, chociażby twardość. Dlaczego właśnie to? Niestety, źle dobrana jest w stanie istotnie wpłynąć na naszą kondycję zdrowotną. Konkretnie, na myśli mamy tutaj fakt, że model zbyt twardy będzie powodował nadmierne prostowanie się naszego ciała, co sprawia, że pojawiają się różnego rodzaju naciski oraz drętwienia kończyn. Jeśli jednak wyrób, na którym śpimy jest za miękki, nasze ciało może się może się wyginać, tak jak dzieje się to na przykład, gdy leżymy w hamaku, co często, w dłuższej perspektywie skutkuje, chociażby chorobami i zwyrodnieniami, dlatego tutaj dobrze jest brać pod uwagę, chociażby naszą wagę, lecz też po prostu indywidualne preferencje. Zasadniczo, przyjmowana jest zasada, że dla osób cięższych zaleca się modele twardsze, a dla lżejszych z nas te bardziej miękkie, jednak pamiętajmy, że jest to kwestia bardziej skomplikowana.

Tani materac - czym powinien się charakteryzować?Materac: co z wypełnieniem?

Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, jakie wypełnienie naszego materaca wybierzemy. Do chyba najbardziej popularnych należą te piankowe. Pianki to surowce, które rozwijają się rzeczywiście bardzo prężnie. Znajdziemy tutaj zarówno modele z pianką termoelastyczną, która reaguje na temperaturę naszego ciała, dzięki czemu jest w stanie przyjemnie je otulać, jak i pomaga nam się rzeczywiście zrelaksować. Oczywiście, na rynku są modele, które zostają wypełnione przez szereg innych pianek, np.lateksową o szeregu właściwości antyseptycznych czy też wysokoelastyczna, która na pewno utrzyma nasze ciało w prawidłowej pozycji.

A może kieszeniowe!

Oczywiście, prawdziwym strzałem w dziesiątkę będzie także materac kieszeniowy! A to wszystko dzięki temu, że elementy wypełnienia w tym przypadku nie dotykają się bezpośrednio ze sobą, dzięki czemu każdy użytkownik może cieszyć się indywidualnym podparciem. Całość wykazuje naprawdę dużą elastyczność punktową, dlatego pewno nada się, chociażby dla osób cięższych czy też sportowców. Świetnym przykładem będzie tutaj, chociażby tani materac 100×200, jak Hilding Step, który dodatkowo został wyposażony w piankę FlexiFoam. Koniecznie należy również podkreślić, że jego wnętrze zostało wyprofilowane w aż siedem stref twardości, dzięki czemu każda partia ciała otrzymuje indywidualne podparcie!

Jesteśmy przekonani, że każdy jest w stanie znaleźć tani materac, który rzeczywiście będzie spełniał wszystkie jego potrzeby. Pamiętajmy, aby w tym wypadku brać pod uwagę, chociażby nasz stan zdrowia.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/