Choć towarzyszy nam przez około jedną trzecią doby, wciąż bywa niedoceniany. Tymczasem materac powinien być nie tylko dobrej jakości, ale i dobrze dobrany do użytkownika. A co w przypadku, gdy użytkowników jest dwoje i mocno różnią się wzrostem lub wagą? Wówczas świetnie sprawdzi się stabilny materac termoelastyczny.

Czym się charakteryzuje materac Hilding Salsa?

Hilding Salsa to materac składający się z dwóch warstw wkładu: podstawę stanowi grubsza, 14-centymetrowa pianka Flexifoam, a uzupełnia ją cieńsza (4,6 cm) pianka termoelastyczna visco.

Pianka Flexifoam jest bardzo elastyczna i dość sztywna. Dzięki swojej konstrukcji dzieli się na siedem odrębnych stref twardości, co sprawia, że każdy obszar ciała ma zapewnione odpowiednie podparcie. Profilowanie zwiększa również właściwości wentylacyjne materaca, co znacząco poprawia komfort w czasie snu.

Pianka termoelastyczna visco zaś charakteryzuje się tym, że reaguje na temperaturę ciała. Pod wpływem ciepła i nacisku szybko zmienia swój kształt, dostosowując się do anatomii i ułożenia użytkownika. Gdy wstanie on z łóżka, pianka od razu wraca do swojej pierwotnej postaci.

Do materaca Hilding Sala możesz wybrać jeden z dwóch pokrowców:

  • Velvet – wyposażony w nowoczesną technologię Purotex, wykorzystuje zwalczające alergeny probiotyki ukryte w mikrokapsułkach, które stopniowo pękają;
  • Tencel – wykonany jest z nowoczesnych włókien wiskozowych. Jego charakterystyczną cechą jest przeciwdziałanie rozwojowi bakterii i absorbowanie nadmiaru wilgoci.

Oba pokrowce są łatwo zdejmowalne dzięki zamkowi rozdzielczemu i uchwytom. Można je prać w temperaturze do 60oC. Dzięki specjalnej taśmie 3D są jeszcze bardziej oddychające.

Materac dla osób starszych lub chorych

Hildina Salsa - materac dla parMaterac Hilding Salsa to produkt o statusie wyrobu medycznego w klasie I. Aby go uzyskać, musiał przejść liczne i rygorystyczne testy. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób z bólem kręgosłupa, bo dzięki termoelastyczności pianki visco zapewnia doskonałe, anatomiczne podparcie całego ciała, zapobiegając uciskom. Sprzyja prawidłowemu ułożeniu ciała i niwelowaniu napięci mięśniowych.

Materac ten jest przystosowany do stelaży łóżka z regulowanym podgłówkiem i podnóżkiem, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku osób mających trudności ze wstawaniem lub obłożnie chorych. Jest również świetnym rozwiązaniem dla alergików – zarówno wkład, jak i pokrowiec nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia bądź potencjalnie alergennych.

Certfyfikaty materaca Hilding Salsa

Niezwykle wyśrubowaną jakość materaca Hilding Salsa potwierdzają certyfikaty:

  • MD – oznaczający, że spełnia od wymagania wyrobu medycznego,
  • CE – oznaczający spełnianie wymogów unijnych,
  • OEKO-TEX – dzięki któremu możesz mieć pewność, że żaden element materaca nie zawiera w sobie substancji potencjalnie szkodliwych dla zrowia,
  • Certyfikat szwajcarski – potwierdzający m.in. najwyższą ergonomię i higienę produktu.

Materac dla osób o wadze powyżej 100 kg

Materac Hilding Salsa jest produktem szczególnie polecanym osobom o większej wadze. Dzięki swojej twardości zapewni im odpowiednie podparcie i wygodę nie tylko podczas snu, ale również w czasie kładzenia się i wstawania. Sprawdzi się też w przypadku par, również takich, w których występuje znaczna różnica wagi. Dzięki swojej twardości i stabilności zapewnia pełen komfort każdej z osób niezależnie od poruszania się drugiej osoby.

Materac dla sportowca

Również bardzo aktywne fizycznie powinny rozważyć zakup tego materaca. Hilding Salsa będzie dobrym wyborem ze względu na sporą twardość a jednocześnie termoelastyczność sprzyjającą rozluźnieniu mięśni.