Materac dla malutkiego dziecka to ważny zakup. Od niego zależy nie tylko jakość snu bobasa i jego dobre samopoczucie, ale i zdrowy rozwój jego ciała, który w pierwszych miesiącach i latach życia jest szczególnie intensywny. W przypadku materaca dla noworodka, czyli odpowiedniego od pierwszych dni życia, ważne są także właściwości antyalergiczne oraz łatwość utrzymania go w higienie. Warunki te spełnia np. materac Hilding Dobranocka.

Materac dla niemowlaka – jak go wybrać?

Jak wybrać materac dla niemowlęcia? Lepiej nie podejmować tej decyzji intuicyjnie, lecz zdać się na wskazówki fachowców. Dlaczego? Maluch potrzebuje znacznie lepszego podparcia ciała, niż osoba dorosła. Dlatego materac, który nam będzie się wydawał mięciutki i idealny dla niemowlaka, w rzeczywistości może być dla niego za miękki, co spowoduje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa dziecka podczas snu.

Oprócz tego zwróćmy uwagę, czy materac spełnia wymogi bezpieczeństwa – czy pokrowiec jest wolny od szkodliwych substancji i czy nie zawiera elementów mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka (np. takich, o które mogłoby się zranić, lub takich, które mogłoby oderwać i połknąć).

Materac dziecięcy Hilding Dobranocka – czym się wyróżnia?

Hilding Dobranocka - materac dla niemowlęciaHilding Dobranocka to produkt zaprojektowany przez markę specjalizującą się w konstruowaniu najwyższej jakości, innowacyjnych, zdrowych i bezpiecznych materacy. Nie inaczej jest w tym przypadku. Dobranocka to produkt, który uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (nr Op-4850-51, ważną do 15.05.2021).

Wykonany został z pianki Flexifoam – elastycznej, ale dzięki swojej gęstości zapewniającej odpowiednie podparcie dla ciała dziecka. Skonstruowano ją w taki sposób, aby jej struktura i dodatkowe nacięcia biegnące w poprzek materaca zwiększały jego przewiewność. Dobra wentylacja produktu wydłuża jego żywotność i zapewnia zdrowsze środowisko snu. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci czy rozwojowi pleśni lub bakterii wewnątrz materaca.

Materac Dobranocka jest odpowiedni dla malca już od pierwszego dnia życia. Starannie dobrane surowce i odpowiednia konstrukcja zapewniają dziecku zdrowy i bezpieczny sen. W procesie produkcji materac przepuszczany jest przez detektor metalu, aby mieć pewność, że produkt jest całkowicie wolny od metalowych elementów, mogących stanowić zagrożenie dla bobasa.

Jak utrzymać w czystości materac niemowlęcy?

Malutkie dzieci niekiedy mocno nadwyrężają higienę materaca. Noworodkom dość często się „ulewa”, w dodatku każdemu zdarza się od czasu do czasu założyć pieluszkę nie dość dokładnie, przez co jej zawartość wycieka, brudząc pościel i materac. Wszystkie płyny wsiąkające w jego strukturę mogą wpływać bardzo negatywnie na jego higienę, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniego pokrowca, który uchroni wkład materaca przed niespodziankami.

Hilding Dobranocka to materac, który wyposażony jest w pokrowiec Lotus. Posiada on właściwości wodoodporne, dzięki czemu doskonale chroni piankę przed wszelkimi zabrudzeniami. Jednocześnie jednak, co ważne, pozwala on skórze swobodnie oddychać, nie powodując m.in. nadmiernego pocenia się dziecka, jak to czasem ma miejsce w przypadku tanich pokrowców. Jest również odporny na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Wszelkie zanieczyszczenia można zetrzeć wilgotną ściereczką. Pokrowiec można też prać w pralce, w temperaturze do 40oC.

Antyalergiczny materac dla dziecka

Hilding Dobranocka to materac dziecięcy, który jest bezpieczny również pod kątem ewentualnych alergii. Wyposażony został w pokrowiec Lotus o właściwościach antyalergicznych i nieposiadający w składzie żadnych substancji wywołujących alergie lub szkodzących zdrowiu, w tym również wybielaczy optycznych (co potwierdza certyfikat OEKO-TEX).