Na rynku możemy znaleźć materace w różnych widełkach cenowych. Powinniśmy jednak pamiętać, że zakup materaca to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, dlatego też tańsze rozwiązania mogą nie spełniać naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli jednak chodzi o produkty SleepMed, asortyment jest bardzo zróżnicowany, a tym samym ceny również mogą od siebie odbiegać. Wybór odpowiedniego modelu może być więc problematyczny, zwłaszcza w sytuacji, w której dwa najlepiej dopasowane do naszych wymagań produkty znacznie różnią się ceną. Warto zatem wiedzieć, od czego zależy cena materaca SleepMed i czy powinna ona stanowić czynnik warunkujący dobór konkretnego modelu.

Rozmiar materaca a cena

Przede wszystkim duże znaczenie ma tutaj rozmiar materaca. Koniec końców należy zauważyć, że większy produkt wymaga większego nakładu surowców i kosztów produkcji. Oczywistym jest zatem to, iż model o rozmiarze 80×200 będzie często dwa razy tańszy niż materac o wymiarach 160×200. Do jego wykonania jest bowiem potrzebna mniejsza ilość materiałów. Z kolei produkcja większych modeli może być bardziej wymagająca – gotowe wyroby wymagają więcej przestrzeni w fabryce, są trudniejsze w obróbce i pakowaniu. Logistyka związana z transportem większych produktów także jest bardziej skomplikowana, co naturalnie wpływa na końcową cenę materaca SleepMed. Poza tym warto również zauważyć, że większe modele są popularniejsze wśród konsumentów. Czynnikiem kształtującym cenę jest tutaj zatem popyt. Wśród produktów SleepMed dużym zainteresowaniem cieszą się przykładowo modele 160×200, dlatego też są produkowane w większych ilościach.Od czego zależy cena materaca SleepMed?

Rodzaj i jakość materiałów

Kolejnym czynnikiem warunkującym cenę materaca SleepMed są zastosowane materiały. Marka stawia na wysokiej jakości komponenty, które znacznie przewyższają tańsze alternatywy. Ich wykorzystanie wiąże się oczywiście z celem zapewnienia użytkownikowi zdrowego wypoczynku. Warto jednak także zaznaczyć, że materiały, które stosuje marka SleepMed, nie odpowiadają jedynie za komfort snu. Poza gwarancją wygody nierzadko również sprawiają, iż zyskujemy czyste środowisko snu pozbawione zanieczyszczeń, alergenów czy wilgoci. Mimo wszystko takimi właściwościami nie mogą się pochwalić tańsze materace. Zastosowane w nich komponenty nierzadko także są mniej trwałe i szybciej ulegają zużyciu. Materace SleepMed stanowią więc długoterminową inwestycję, która pozwala nam poprawić jakość snu i ogólne zdrowie.

Dobrym przykładem jest tutaj pianka termoelastyczna VitaRest, przede wszystkim wykorzystywana w modelach piankowych SleepMed. To materiał odznaczający się wysoką odpornością na eksploatację, co czyni cały produkt doskonale wytrzymałym oraz odpornym na odkształcenia. Poza tym jest to komponent, który kolosalnie zwiększa wygodę snu, ponieważ dostosowuje się do indywidualnych kształtów sylwetki, odpowiednio ją podpierając. Pianka VitaRest nie ma więc sobie równych i jest ona dużym atutem produktów SleepMed.

Innym rozwiązaniem są natomiast sprężyny kieszeniowe typu Multi. W odróżnieniu od tradycyjnych sprężyn te są umieszczone w specjalnych kieszeniach, dzięki którym mogą pracować niezależenie i w indywidualny sposób reagować na nacisk użytkownika. Zabieg ten pozwala także uniknąć zjawiska ścierania się sprężyn i ich większego zużycia. W rezultacie materac staje się bardziej odporny na eksploatację, nawet w przypadku użytkownika o dużej masie ciała. Co więcej, sprężyny w modelach hybrydowych SleepMed są rozłożone o wiele gęściej, dzięki czemu zyskujemy jeszcze lepszą elastyczność punktową podłoża. Tak przygotowany materac do snu zapewnia więc lepsze wsparcie poszczególnych części ciała. Dobrą propozycją jest tutaj model SleepMed Hybrid Comfort Plus – idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy człowieka, gwarantując optymalne podparcie dla kręgosłupa. Co więcej, sprężyny kieszeniowe odpowiadają za otwartą strukturę wypełnienia materaca, dzięki czemu staje się on bardziej przewiewny i zwiększa się poziom higieny wypoczynku.

Specjalne właściwości i dodatkowe technologie

Materace SleepMed wśród swoich konkurentów wyróżniają się także tym, iż stosują innowacyjne technologie poprawiające komfort snu. Stanowią one zatem kolejny czynnik, który wpływa na ostateczną cenę produktu. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby rozwiązanie polegające na łączeniu różnych rodzajów pianek ze sprężynami kieszeniowymi. Wówczas koszty produkcji mogą być większe, co przekłada się bezpośrednio na cenę materaca. Duże znaczenie ma również zdolność materacy SleepMed do regulacji twardości. Każda warstwa w ich wypełnieniu jest ruchoma, co pozwala na zmiany w sekwencji ułożenia. Dodatkowo wiele modeli SleepMed posiada odpinany top, który także służy do regulacji twardości lub może być stosowany jako osobny materac nawierzchniowy. Dzięki tego typu rozwiązaniom użytkownik może dopasować podłoże wedle własnych potrzeb i preferencji. Jest to pewniejszy wybór niż zakup materaca o konkretnej twardości, która nierzadko okazuje się nieodpowiednia. Innym przykładem warunkującym cenę produktu jest także technologia Airforce. Tutaj nie ma wątpliwości, że wymaga ona większego nakładu pracy, gdyż wiąże się z nacinaniem warstw wypełnienia materaca w specjalną kratkę wentylacyjną. Takie działanie ma na celu zwiększenie przewiewności podłoża, aby zapobiec rozwojowi pleśni i innych zanieczyszczeń we wnętrzu materaca. Ponownie więc warto zaznaczyć, że niewiele modeli na rynku może pochwalić się tego typu właściwościami, co wpływa na cenę produktów SleepMed. Pamiętajmy jednak, że ich specjalne technologie i cechy stanowią gwarancje zdrowego wypoczynku, a zakup wysokiej jakości materaca to inwestycja we własne samopoczucie. Nie każdy materac na rynku posiada też zdejmowany pokrowiec czy naturalne materiały, które zwiększają higienę snu. Niestety większość produktów opiera się na syntetycznych komponentach, nie zawsze odpowiednich dla naszego zdrowia.

Cena produktów SleepMed zależy od wielu czynników, takich jak jakość i rodzaj użytych materiałów, technologie produkcji, specjalne właściwości czy rozmiar materaca. Dokonując wyboru odnośnie odpowiedniego modelu materaca, warto więc zwrócić uwagę na te elementy, aby podjęta decyzja była świadoma i prowadziła do satysfakcjonującego zakupu, który zapewni komfortowy sen na długie lata.

wyrób medycznyMaterace SleepMed Hybrid Comfort Plus są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.