Za Tobą długi i męczący dzień? Współczesny świat wymaga od człowieka wielu poświęceń, a także szybkiego trybu życia, aby móc spełniać wszystkie kryteria pod kątem zawodowym oraz osobistym. Jednak nadmierne przepracowanie przyczynia się do wielu chorób lub ogólnego pogorszenia stanu zdrowia. Jak temu zapobiec? Najlepiej poprzez regularny relaks! Może on opierać się na czytaniu ulubionej książki, oglądaniu serialu lub kąpieli. A o czym warto pamiętać, relaksując się w wannie? 

Wady i zalety kąpieli

Kąpiel to niewątpliwie jeden z zabiegów, które nie tylko mają za zadanie oczyścić skórę, ale także pozwalają na relaks. Na całym świecie istnieje wielu zwolenników, jak i przeciwników kąpieli. Skąd taki podział? Wynika on między innymi z faktu, iż w czasie kąpieli zużywa się o wiele więcej wody, niż przy braniu prysznica. Jednak kąpiel przynosi również wiele korzyści, gdyż:

  • poprawiają pracę układu krwionośnego,
  • wspomagają układ nerwowy, przez co zmniejszają ból,
  • przynosi korzyści mięśniom, stawom i kościom,
  • usprawniają pracę układu odpornościowego,
  • oczyszcza i nawilża skórę.

Co więcej, po relaksującej kąpieli nie ma nic lepszego, niż miękki ręcznik i szlafrok bawełniany. Odpowiadają one za przyjemne otulenie ciała i usunięcie ostatnich kropel wody ze skóry. Jednak zdrowa kąpiel to nie tylko woda, ale również stosowane w tym czasie kosmetyki.

Jakie kosmetyki można wykorzystać w czasie kąpieli? 

Kosmetyki do kąpieli to nieodłączny element każdej wieczornej rutyny. W końcu oczyszczanie ciała to etap, którego nie można pominąć. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do licznych produktów różniących się składem oraz konsystencją. A jakie kosmetyki można wykorzystać w czasie kąpieli?

Relaks w wannie? Sprawdź, jakich kosmetyków potrzebujesz!Płyn do kąpieli

Chyba najbardziej znany i popularny środek myjący. Kremowy płyn dodawany do nalanej w wannie wody zmienia się w delikatną i pachnąca piankę, która często posiada właściwości zmiękczające naskórek. Co więcej, zapewnia ona łagodne oczyszczenie, nawilżenie, a także ochronę skóry dzięki neutralnemu pH. W zależności od wybranego rodzaju może dodatkowo zabarwić wodę.

Kule do kąpieli

W ofercie wielu sklepów oraz drogerii znajdziesz także kule do kąpieli. Różnią się one przede wszystkim konsystencją, gdyż stanowią mocno zapakowaną mieszankę suchych składników. W środku znajdziesz m.in. sól morską, olejki eteryczne, oleje czy ekstrakty z roślin. Ich zadaniem jest przede wszystkim umilenie kąpieli, poprzez nadanie ładnego zapachu, zabarwieniu wody lub stworzeniu delikatnych bąbelków. Sprawdzają się nie tylko u dzieci, ale także osób dorosłych!

Sól do kąpieli 

Równie znana, jak popularne płyny do kąpieli. Jednak wyróżnia ją sposób produkcji, gdyż powstaje poprzez odparowanie wody morskiej lub solanki. Do pielęgnacji skóry wykorzystuje się różnego rodzaju sole, które oczyszczają, nawilżają, odżywiają i przede wszystkim zmiękczają naskórek. Co więcej, są bogate w liczne składniki mineralne, które dodatkowo poprawiają stan skóry. Zauważ również, że sól do kąpieli może być stosowana jako środek peelingujący lub w łagodzeniu bólu pleców.

W jaki sposób materac do spania wpływa na stan skóry?

Po relaksującej i odżywczej dla skóry kąpieli przychodzi czas na położenie się do łóżka. Jednak, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że do podtrzymania korzystnych efektów kąpieli oraz wszelkich kremów, należy się zdrowo wyspać? Ciągły pośpiech i liczne obowiązki ograniczają Twój czas na sen, jednak postaraj się wygospodarować odpowiednią liczbę godzin snu do Twojego wieku. Drugą kwestią jest wysokiej jakości łóżko, które składa się z licznych elementów, takich jak:

  • stelaż pod materac,
  • poduszka,
  • kołdra,
  • komfortowa poście,
  • materac do spania.

Ostatni element uznaje się za jeden z ważniejszych, gdyż odpowiednio dopasowany do potrzeb i preferencji użytkownika materac korzystnie wpływa na zdrowy sen. W ten sposób gwarantuje on prawidłową regenerację mięśni, lepszą kondycję skóry oraz dobre samopoczucie w ciągu dnia. Współczesny rynek oferuje różnego rodzaju produkty, z uwagi na co każdy znajdzie idealny model dla siebie.

Chcesz zadbać o swoją skórę oraz zrelaksować się po długim dniu? Postaw na kąpiel z uwzględnieniem odpowiednich kosmetyków, takich jak kule, płyny czy sole do kąpieli. Z pewnością odprężysz się i choć na chwilę zapomnisz o problemach lub obowiązkach.