Jak dobrze wiadomo, materace do spania trzeba dobrać indywidualnie. Najważniejszymi cechami, które trzeba wziąć pod uwagę jest waga oraz wzrost użytkownika. Nie są to jednak jedyne kwestie, które trzeba rozważyć – dany rodzaj materaca często jest stworzony szczególnie z myślą o pewnej grupie użytkowników. Oczywiście nie oznacza to, że trzeba wybrać akurat ten model, ale warto się tym sugerować – produkty tego typu mają właściwości ściśle dostosowane do potrzeb konkretnej grupy.

Dla par o dużej różnicy wagi

Wydawać by się mogło, że pary wcale nie są grupą, o której należy myśleć inaczej podczas wybierania materaca. Realia są jednak zupełnie inne – w końcu trzeba w tej sytuacji dogodzić nie jednej osobie, a dwóm! W grę wchodzą nie tylko odmienne preferencje, ale także inna waga i wzrost. Czy da się w takim razie wybrać produkt idealny, spełniający warunki stawiane zarówno przez jednego, jak i przez drugiego partnera? Oczywiście, że tak. Świetnym rozwiązaniem są w tej sytuacji materace lateksowe. Sam lateks jest niezwykle wytrzymały i sprężysty – dzięki niemu użytkownicy mogą doświadczyć porządnego podparcia dla kręgosłupa, a dodatkowo docenią wygodę, jaka płynie z korzystania z podłoża tego typu. Jednak samo to może nie wystarczyć – właśnie dlatego stworzono model Hilding Flamenco, który został zbudowany na bazie sprężyn multipocket. Różnią się one od normalnych sprężyn głównie tym, że posiadają znacznie mniejszą średnicę i są bardziej zagęszczone. Podłoże do snu zyskuje dzięki temu niesamowitą elastyczność punktową, która jest szczególnie doceniana przez pary o dużej różnicy wagi – zmiana pozycji partnera jest dzięki niej niemal nieodczuwalna, a lżejsza osoba nie zapada się.

Dla seniorów i osób z bólami kręgosłupa

Dla kogo materace lateksowe?Osoby z bólem kręgosłupa oraz seniorzy powinni spać raczej na dosyć twardym podłożu – oczywiście pod warunkiem, że lekarz lub fizjoerapeuta nie zalecił inaczej. Hilding Melody to właśnie taki produkt, którego wnętrze jest wypełnione jedynie pianką lateksową. Materiał ten ma tak duży wachlarz zalet, że w tym przypadku świetnie radzi sobie w pojedynkę. Jest sprężysty i wytrzymały, dzięki czemu bezkonkurencyjnie podpiera kręgosłup. Nie należy jednak mylić go z twardym, niewygodnym podłożem przypominającym ziemię. Użytkownik może poczuć się jak na miękkiej chmurce dzięki odbojności, która również jest cechą pianki lateksowej. Seniorzy oraz osoby cierpiące z powodu bólu kręgosłupa z pewnością docenią połączenie wygody z właściwościami prozdrowotnymi.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Oba powyższe modele mają jeszcze jedną bardzo istotną zaletę – są antyalergiczne. Bez obaw mogą z nich korzystać osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny oraz ceniące sobie wysoką higienę snu. Wszystkie materiały zastosowane w produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie zawierają szkodliwych substancji. Wkład produktów posiada specjalne profilowania i nacięcia zapewniające odpowiednią wentylację – takie rozwiązanie sprawia, że w materacach nie gromadzą się szkodliwe bakterie ani wilgoć.

Warto dbać o swoje indywidualne potrzeby i wybierać produkty, które pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Materace lateksowe są dobrym wyborem niemalże dla każdego, ponieważ zapewniają niespotykany komfort i posiadają właściwości ortopedyczne.