Zaplanowanie idealnej randki to często niemałe wyzwanie. Wymaga to wysiłku nie tylko podczas pierwszego spotkania. Również dla partnerów będących w wieloletnim związku wymyślenie ciekawego sposobu na spędzenie wspólnego popołudnia może być niełatwe. Z jakich wskazówek warto skorzystać, aby zaplanowana randka była przyjemna i niezapomniana?

Pomysły na pierwszą randkę

Zaplanowanie pierwszej randki to dość specyficzne zadanie. Kluczem do idealnego spotkania jest bowiem dopasowanie rodzaju planowanych aktywności do upodobań drugiej osoby. W większości przypadków jest to niemożliwe (a przynajmniej dość trudne) w sytuacji pierwszego spotkania. Wówczas w cenie są uniwersalne, bezpieczne rozwiązania. Jednym z najlepszych miejsc na pierwszą randkę są kawiarnie, bary i restauracje. Te lokalizacje sprzyjają rozmowom i stwarzają warunki do wzajemnego poznania. się. Odrzucić za to należy teatr czy kino – tam praktycznie niemożliwe jest zapoznanie się ze sobą i ocenienie powodzenia randki. Na podstawie wspólnie wypitej kawy czy zjedzonej kolacji można już wyciągnąć pewne wnioski o danej osobie i kolejne spotkanie zaplanować już w nieco bardziej oryginalny sposób.

Randka poza domem – gdzie warto pójść?

Idealna randka - jak ją zaplanować?Z reguły randki kojarzą się z wyjściami poza dom. Jakie miejsca są oryginalne i ciekawe, a jednocześnie stwarzają doskonałe warunki do wspólnego spędzenia czasu? Jeśli nie masz pomysłu gdzie zabrać swoją drugą połówkę, zainspiruj się poniższymi propozycjami:

 • spacer – ulubiony park, ogród botaniczny czy wycieczka po górach to idealna propozycja na randkę dla aktywnych;
 • nietypowa restauracja – w wielu miastach można znaleźć nietypowe lokalizacje, takie jak punkty gastronomiczne na dachach budynków czy kocie kawiarnie. Są to doskonałe miejsca na randki – stanowią idealną lokalizację do rozmów, ale jednocześnie gwarantują pewien powiew świeżości;
 • zoo – spacer w otoczeniu zwierząt to idealna propozycja na randkę dla osób w każdym wieku. W końcu czy istnieje ktoś, kto nie lubi wycieczek do zoo?
 • palmiarnia – to ciekawy pomysł szczególnie zimą. Podczas chłodnych i szarych dni warto wspólnie spędzić trochę czasu w cieple, w otoczeniu zieleni;
 • kolacja z muzyką na żywo – to pomysł na elegancką randkę. W szczególności wówczas, gdy w lokalu jest parkiet i przewidziano możliwość tańczenia przy akompaniamencie muzyki na żywo.

Jak przygotować się na randkę?

Wybierając się na randkę, warto dobrze rozważyć swój ubiór. Powinien być dopasowany do miejsca spotkania – należy jednak zawsze stawiać na naturalność. Zbyt duża elegancja zdecydowanie nie jest najlepszym pomysłem. Najlepszy wybór to stylizacja zapewniająca poczucie pewności siebie i atrakcyjności. Dobrym pomysłem będzie też przemyślenie potencjalnych tematów do rozmów. Jednak nie należy przywiązywać do tej kwestii zbyt dużej uwagi! Powinny być to raczej awaryjne propozycje na wypadek, gdyby nawiązanie wspólnych tematów okazało się początkowo dość wymagające. Zawsze warto też przygotować dla drugiej osoby niewielki upominek. Kwiaty dla kobiety będą zawsze doskonałym wyborem!

Idealna randka – czego unikać?

Istnieje kilka kulturowych zasad, o których warto wiedzieć, aby skrupulatnie zaplanowana randka nie okazała się porażką. Przede wszystkim, nie należy się spóźniać! Dotyczy to w szczególności związków o krótkim stażu – w końcu ktoś, kto nie potrafi pojawić się o czasie na spotkaniu, może równie dobrze zapomnieć o rocznicy ślubu. Równie ważne jest przykładanie wagi do słuchania drugiej osoby. Czas wypowiedzi należy rozłożyć w miarę równomiernie. Prezentowanie swojej autobiografii zdecydowanie nie będzie najlepszym pomysłem.

Przed randką zawsze należy wyłączyć telefon! Jest to w końcu czas, który powinien zostać w 100% poświęcony drugiej osobie. Spoglądanie na ekran podczas rozmowy jest nie tylko niekulturalne, ale świadczy również o braku zainteresowania i prowadzi do wniosku, że spotkanie było nudne i nieudane. Aby randka była w pełni udana, warto przemyśleć też rodzaj dań spożywanych podczas spotkania. Spaghetti z sosem pomidorowym, ramen czy ulubiony burger to dania, którymi praktycznie nie można się nie pobrudzić! A ścieranie sosu z ulubionej sukienki z pewnością nie będzie najprzyjemniejszym doświadczeniem podczas randki.

Idealna randka w domu – 5 romantycznych propozycji

Idealna randka nie musi być droga i wyszukana. Niezapomniany czas można ze swoją drugą połówką spędzić nawet w zaciszu własnego mieszkania.

 1. Wspólne gotowanie – wspólne przyrządzanie przepysznej kolacji to lubiana, klasyczna propozycja na domową randkę. W tle można zapalić świeczkę i włączyć ulubioną muzykę w celu wykreowania romantycznego klimatu.
 2. Ulubiony serial – położenie się we własnym łóżku, na wygodnym materacu – np. jednym z tych dostępnych pod linkiem https://sennamaterace.pl/110-materace-80×200, i włączenie ulubionego serialu to idealny pomysł na randkę po wyjątkowo męczącym dniu w pracy. Umożliwia jednoczesne wzmocnienie więzi z partnerem i wypoczęcie oraz zrelaksowanie się na wygodnym podłożu do spania.
 3. Kąpiel przy świecach i domowe SPA – gorąca kąpiel w wannie pełnej piany, świeczki zapachowe i zrobienie sobie maseczek to bardzo dobra propozycja na wspólną regenerację.
 4. Czuły masaż – czuły masaż w domowej sypialni to idealna propozycja na wykreowanie intymnej, romantycznej atmosfery.
 5. Wino i planszówki – ulubione gry czy puzzle w towarzystwie wina i filmu w tle to sposób spędzania wolnego czasu, który spodoba się każdemu!

Zaplanowanie idealnej randki nie należy do najprostszych zadań. Jest przy zaangażowaniu się w to zadanie, jest ono zdecydowanie możliwe do wykonania! Warto pamiętać przede wszystkim o tym, aby pamiętać o potrzebach partnera. Wówczas każde spotkanie będzie udane – nawet jeśli wybrane miejsce nie przypadnie drugiej osobie do gustu.

Przeczytaj również:

 1. Co jaki czas należy wymieniać materac?
 2. Jak podnieść jakość snu z kakao?
 3. Poznaj historię najważniejszego mebla w sypialni – skąd się wzięło łóżko, jakie są jego rodzaje i co jeszcze warto o nim wiedzieć?