Chociaż wielu świeżo upieczonym rodzicom może być trudno w to uwierzyć, tak naprawdę maleńkie dzieci przesypiają większość doby. Ponadto, nawet gdy akurat nie śpią, to w pierwszych miesiącach życia przeważnie i tak leżą. Tymczasem ich organizm pracuje jak szalony, zapewniając im intensywny rozwój i wzrost. Kiepski materac w tak newralgicznym okresie życia może mieć zatem poważne skutki dla rozwoju kośćca dziecka. Materac Hilding Kołysanka to wybór, który da ci pewność, że twój maluszek ma zapewniony nie tylko pełen komfort, ale też spokojny, bezpieczny i zdrowy sen.

Materac Hilding dla niemowlaka – z kokosu, pianki, a może lateksu?

Materace dla noworodków i niemowląt wykonywane są z różnych materiałów, najczęściej jednak jest to jakiś rodzaj pianki, lateks lub wkład kokosowy. Każdy z nich ma swoje niewątpliwe zalety, dlatego wybór materaca dla bobasa jest nie lada wyzwaniem. Marka Hilding oferuje jednak materac, który łączy w sobie zalety wielu materiałów.
Kołysanka to model, którego bazą jest pianka Flexifoam. Elastyczna i przewiewna, zapewnia dziecku komfort i odpowiednie podparcie ciała, a także dobrą przepuszczalność powietrza. Dzięki temu sen jest komfortowy, a materac – bardziej higieniczny. Po jednej stronie materac został wzbogacony o dodatkową warstwę z włókna kokosowego z dodatkiem lateksu. Zapewnia ona wyższą twardość materaca, a dzięki lateksowi – zabezpieczenie przed wilgocią.
Materac oraz dołączony do niego pokrowiec Lotus są w pełni bezpieczne dla dziecka już od pierwszego dnia życia. Posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka (nr Op-4850-51, ważna do 15.05.2021). W procesie produkcji materace niemowlęce przepuszczane są przez detektor metali, aby uzyskać pewność, że nie zawierają żadnych potencjalnie niebezpiecznych elementów metalowych.

Uniwersalny materac dziecięcy Hilding

Hilding Kołysanka - materac dziecięcyKołysanka to materac, który spokojnie posłuży również w przypadku nieco starszego dziecka (powyżej roku). Jego twardsza strona będzie odpowiednia w pierwszych miesiącach życia malca, gdy potrzebuje on dość twardego podłoża, aby uzyskać stabilne podparcie kręgosłupa. Z czasem, gdy dziecko nieco podrośnie, a twarda strona z warstwą kokosa mogłaby stać się dla niego mniej komfortowa, wystarczy obrócić materac na drugą stronę, tak aby dziecko mogło cieszyć się pełnym komfortem podczas snu na miękkiej warstwie pianki Flexifoam.

Higieniczny i antyalergiczny materac marki Hilding dla niemowlaka

Utrzymanie higieny materaca malutkiego dziecka może być prawdziwym wyzwaniem, dlatego wielu rodziców decyduje się na uzupełnienie pościeli malca o specjalny ochraniacz. Warto jednak wiedzieć, że niektóre tego typu produkty są nieoddychające, przez co nie tylko zaburzają wentylację materaca i obniżają jego higieniczność, ale i mogą powodować dyskomfort u dziecka.
Hilding Kołysanka to materac wyposażony w pokrowiec Lotus, który sprzyja utrzymaniu perfekcyjnej czystości. Jest on odporny na płyny i inne zabrudzenia, które można z niego łatwo zetrzeć wilgotną ściereczką. Ma właściwości antyalergiczne. Posiada certyfikat OEKO-TEX poświadczający brak szkodliwych i alergennych substancji w składzie. Jest wolny od wybielaczy optycznych. Możliwe jest zdjęcie go z materaca i samodzielne wypranie w domowych warunkach, w temperaturze do 40oC.