Czy jest coś ważniejszego niż bezpieczeństwo twojego dziecka? Zapewne każdy rodzic odpowie, że nie. Osobom, którym troska o bezpieczeństwo ich pociechy spędza sen z powiek, dedykowany jest materac dziecięcy Hilding Safety Smyk, opracowany ze szczególnym naciskiem właśnie na ten aspekt. Materac wyprofilowany w kształt łódeczki sprawi, że nawet nieco starszy brzdąc będzie w nim bezpieczny i nie wypadnie z łóżeczka.

Bezpieczny materac dla dziecka Hilding Safety Smyk

To, co jest najbardziej wyjątkowe w materacu Safety Smyk, to jego konstrukcja. Wkład został wyprofilowany w specjalny sposób – tworzy kształt łódeczki, czyli jego boki są wyższe od całej powierzchni blatu. Cały materac ma grubość 10 cm, natomiast jego krawędzie – 12 cm. Dzięki temu dziecku jest trudniej się z niego zsunąć, przeturlać czy wydostać w inny sposób.

Wyjątkowy kształt materaca Hilding Safety Smyk sprawia, że jest on bardzo uniwersalny. Ze względu na bezpieczeństwo znajdującego się na nim malca, może on być bardzo przydatny również w podróży (jako łóżeczko turystyczne) lub jako przewijak.

Z czego wykonany jest dziecięcy materac Hilding Safety Smyk?

Hilding Safety Smyk - kształt łódeczkiModel ten wykonano z pianki wysokoelastycznej Velvet Touch. To wysokiej jakości, gęsta pianka dostosowująca swój kształt do siły nacisku, dzięki czemu dobrze dopasowuje się do ciała. Oprócz tego jest dobrze oddychająca. Zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza, co pozytywnie wpływa na higienę materaca – nie gromadzi się w nim wilgoć, a co za tym idzie, nie rozwijają się w nim drobnoustroje ani grzyby. Pianki wysokoelastyczne są ponadto bardzo trwałe. Po ustaniu nacisku wracają do pierwotnego kształtu, nie powstają na nich trwałe odkształcenia.

Velvet Touch to pianka sprężysta i elastyczna, zapewniająca dziecku ogromny komfort i prawidłowe, anatomiczne ułożenie ciała oraz odpowiedni poziom jego podparcia. Dzięki temu, wybierając ten materac, wspierasz prawidłowy rozwój dziecka, zdrowie jego kręgosłupa i odpowiednią regenerację przed kolejnym dniem pełnym wyzwań.
Podwyższone boczki materaca zostały wykonane z miękkiej panki Flexifoam.

Bezpieczny materac Hilding Safety Smyk dla noworodka

Hilding Safety Smyk to materac, który jest bezpieczny dla dziecka już od pierwszego dnia jego życia dzięki wykonaniu ze starannie dobranych i bezpiecznych surowców. Wyposażony jest w pokrowiec Lotus, niezawierający substancji szkodliwych dla zdrowia lub powodujących alergie.

Materac nie zawiera również żadnych elementów metalowych, mogących stanowić ewentualne zagrożenie dla dziecka. Żeby móc to zagwarantować, w toku produkcji materace przepuszczane są przez detektor metalu.

Bezpieczeństwo materaca poświadcza pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka (nr Op-4870, ważna do 31.07.2022 r.).

Antyalergiczny i odporny na zabrudzenia pokrowiec na dziecięcy materac Hilding

Materac Hilding Safety Smyk jest również bezpieczny dla małych alergików. Pokrowiec posiada certyfikat OEKO-TEX poświadczający, że nie zawiera on żadnych substancji szkodliwych ani wywołujących alergie. Jest on biały, pikowany, w delikatne beżowe wzory. Nie zawiera żadnych wybielaczy optycznych (OB Free).

Pokrowiec Lotus jest wodoodporny, co jest niezwykle ważne, gdy chcemy zachować higienę materaca maleńkiego dziecka. Jest także odporny na uszkodzenia i zabrudzenia, które wystarczy zetrzeć ściereczką. Mimo tego nie zaburza on wentylacji materaca. Dla zachowania jeszcze lepszej higieny, można go prać w domu, w temperaturze 40oC.