Często zakup nowego materaca wiąże się z kosztem, na jaki nie można pozwolić sobie w trybie natychmiastowym. Zdarza się również tak, że zakupiony materac nie spełnia oczekiwań użytkownika, a nie można go już wymienić. W takim przypadku najlepiej rozważyć możliwość zakupu materaca nawierzchniowego, który poprzez swoje unikalne cechy wynikające z budowy oraz wkładu jest w stanie znacząco poprawić komfort i jakość snu. 

Materace nawierzchniowe – czym są? 

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się materace nawierzchniowe. Wiele osób mówi o nich jako o innowacyjnych rozwiązaniach, które sprawdzają się w różnych sytuacjach, jednak co kryje się za frazą “materac nawierzchniowy”? Otóż jest to rodzaj podłoża, które wyróżnia się swoją budową oraz właściwościami – jest to kilkucentymetrowa mata składająca się z lekkiej pianki, dzięki czemu sam materac jest niezwykle łatwy w transporcie lub przechowywaniu. Zastosowanie tego typu podłoża pozwala na osiągnięcie wielu korzyści, a mianowicie:

  • wyrównywanie powierzchni podłoża,
  • zwiększenie komfortu snu,
  • odpowiednie dopasowanie twardości podłoża,
  • antyalergiczność,
  • higieniczność.

Materace nawierzchniowe są świetnym rozwiązaniem dla wielu problemów wynikających z materaca głównego. W ofercie lokalnych sklepów znajdują się trzy wyjątkowe modele, które zasługują na szczególną uwagę.

Materace nawierzchniowe – najważniejsze cechy

Odkryj podnoszące jakość snu materace nawierzchniowe! Na rynku znaleźć można wiele materacy, jednak warto zwracać uwagę, aby pochodziły od renomowanego i sprawdzonego producenta. W ten sposób można sobie zagwarantować wysoką jakość produktu oraz bezpieczne dla zdrowia materiały. W ofertach lokalnych sklepów znaleźć można trzy wyjątkowe materace nawierzchniowe, które różnią się od siebie między sobą wkładem oraz wynikającymi z tego faktu cechami. Pierwszym z nich jest Hilding Alt – materac odznaczający się małą twardością, dzięki czemu jest w stanie odpowiednio zwiększyć miękkość wybranego podłoża. Wnętrze tego modelu składa się z elastycznej i plastycznej pianki FlexiFoam oraz reagującej na temperaturę ludzkiego ciała piankę termoelastyczną Visco. Jego przeciwieństwem jest materac Hilding Bass, który zbudowany został ze sprężystej i wytrzymałej pianki Velvet Touch gwarantującej zwiększona twardość. Modelem o średniej twardości jest Hilding Tenor, który został zbudowany na bazie wysokoelastycznej pianki FloFom. Dzięki niej jest w stanie odpowiednio zmiękczyć lub utwardzić podłoże. Dodatkowo pianka FloFom reaguje na temperaturę ciała i odpowiednio dopasowuje się do anatomicznej budowy. Ponadto zapewnia regenerację mięśni i posiada właściwości chłodzące.

Materace nawierzchniowe – zastosowanie

Materace do spania stanowią istotny element życia człowieka. Umożliwiają prawidłowy sen oraz pozwalają w pełni wypocząć po ciężkim dniu. Jednak istnieją różne sytuacje życiowe, przez które nie każdy może pozwolić sobie na materac, np. osoby mieszkające w małych mieszkaniach, w których to łóżko z materacem się nie zmieści, a jedynym rozwiązaniem jest wersalka. Są także osoby, które większość czasu spędzają w delegacji lub na wyjeździe, przez co śpią na nie zawsze dopasowanych materacach hotelowych. To właśnie do nich przede wszystkim kierowany jest materac nawierzchniowy, który dzięki swoim niesamowitym właściwościom jest w stanie poprawić standard oraz jakość snu. Jednak to nie wszystko, ponieważ idealnie sprawdzi się również jako ochrona materaca głównego!

Komfortowy sen to coś, a co zasługuje każdy człowiek, dlatego nic dziwnego, że specjalnie z myślą o użytkownikach wersalek czy osobach podróżujących stworzono materace nawierzchniowe. Ich rola polega głównie na zapewnieniu odpowiedniego wypoczynku niezależnie od rodzaju podłoża.